Hasi és kismedencei ultrahang vizsgálat
A hasi és kismedencei ultrahang a hasüreg szerveinek részletes feltérképezésében a legelső, szinte nélkülözhetetlen vizsgálat. Segítségével a máj, az epehólyag, a lép és a vese állapota mellett több információt tudhatunk meg a nagyobb erekről, a hasi főverőerekről és a nyirokcsomókról is. A különböző nőgyógyászati betegségek gyanúja esetén is fontos diagnosztikai eszköz. Segítségével láthatóvá válnak a szervi rendellenességek, az epe- és vesekövek, a hasüregi ciszták, tályogok és a különböző daganatos megbetegedések is.
A vizsgálat eredményéről szakorvosaink azonnal tájékoztatást adnak szóban, majd írásban is. Felmerülő kérdései nem maradnak válasz nélkül a konzultáció ideje alatt sem.
Ételallergia és intolerancia vizsgálatok
A korszerű diagnosztikai eljárásoknak köszönhetően napjainkban már akár vérteszt alapján is felismerhetőek és kezelhetőek a sokak életét megkeserítő ételallergiák és a különböző intoleranciák. Fontos tudni, hogy a tünetek akár kisgyermekeknél is jelentkezhetnek, így sok aggódástól kímélheti meg a szülőket egy szakszerű vizsgálat. Érdemes szakorvoshoz fordulni, amennyiben bármilyen étellel, anyaggal, kemikáliával történő közvetlen érintkezés után kiütés, hasmenés, puffadás vagy az ajkak duzzanata jelentkezik.
Klinikánkon nagy hangsúlyt fektetünk a hozzánk fordulók egészségtudatos táplálkozásának kialakítására, ezért dietetikus szakembereink segítséget és támogatást nyújtanak az esetlegesen szükséges életmódváltás első lépéseinél.
Helicobacter kilégzéses teszt
A Helicobacter pylori nevű baktérium 1982-es felfedezése sokat segít abban, hogy a krónikus gyomorhurutban és gyomorfekélyben szenvedő páciensek diagnosztizálása minél hamarabb és hatékonyabban történhessen meg. Azóta bebizonyosodott, hogy ugyanez a kórokozó van jelen a nyombélfekélyek és a gyomor-tumorok esetén is. A Helicobacter pylori gasztroenterológiai kimutatása két módon történhet: székletminta alapján, illetve kilégzéses teszt segítségével. Előbbi olcsóbb és gyorsabb megoldást ígér (szűrővizsgálatként is kiváló), de minden ember egyedi, ezért szakorvosaink egyéni döntése, hogy melyik vizsgálatot tartják a legmegfelelőbbnek.
Gyomortükrözés (Gasztroszkópia)
A gyomortükrözés - más néven gasztroszkópia - régóta bevett diagnosztizálási módszernek számít az emésztőrendszeri megbetegedések területén. A gyomortükrözés során megvizsgálhatóvá válik a bélrendszer felső szakasza, a nyelőcső, a gyomor és a patkóbél is. Segítségével egyértelműen láthatóvá válnak a különböző kóros elváltozások és bizonyos esetekben akár már a tükrözés során lehetőség adódik a probléma kezelésére például polipoknál. Sőt biopszia, vagy szövettani mintavétel is történhet gyomortükrözés segítségével.
A gasztroszkópia érzéstelenítéssel is kérhető, viszont sok esetben indokolt ennek mellőzése, mert így a fájdalmas pontok helye sokkal pontosabban meghatározható. A vizsgálat eredményéről szakorvosaink azonnal tájékoztatást adnak szóban, majd írásban is. Felmerülő kérdései nem maradnak válasz nélkül a konzultáció ideje alatt sem.
Amennyiben egyéb vizsgálat is szükségessé válik, másik szakorvosi területre irányítjuk klinikánkon belül.
Vastagbéltükrözés (Kolonoszkópia)
A vastagbél-problémák felismerésére ugyan jelenleg már több újabb kezelési módszer elérhető, azonban - jelen ismereteink szerint - a legbiztosabb eredménnyel a vastagbéltükrözés szolgál. A módszer a gyomortükrözéshez hasonló módon zajlik, oldalfekvésben. A vizsgálat érzéstelenítéssel is kérhető, azonban konkrét panaszok esetén indokolt ennek mellőzése, mert a fájdalmas pontok helye sokkal pontosabban meghatározható a bélrendszer alsó traktusában.
A vastagbél endoszkópos vizsgálata során a végbélen keresztül vezetik be a speciálisan erre a célra fejlesztett csövet, amely segítségével a bélszakasz látható és kamerás módszerrel rögzíthető. A vastagbéltükrözést megelőzően kezelőorvosa pontosan ismerteti Önnel azokat a teendőket és étkezési előírásokat, amelyeket követnie kell a vizsgálatot megelőző néhány napban, hogy vizsgálata eredményesen zárulhasson.
Poliplevétel (Kolonoszkópiás úton)
Az emésztőrendszerben kialakuló polipok ugyan ártalmatlannak tűnhetnek egy rákos megbetegedéshez képest, sokszor mégis az egészséget súlyosan veszélyeztető állapotról van szó. Szerencsére, a jóindulatú vastag- és végbélpolipok nagy része kisebb méretű, így már a vizsgálat során egy speciális elektrosebészeti hurokkal eltávolíthatóak. A műtétet megelőzően kezelőorvosa pontosan ismerteti Önnel azokat a teendőket és étkezési előírásokat, amelyeket követnie kell a vizsgálatot megelőző néhány napban, hogy vizsgálata eredményesen zárulhasson.