Dr. Durkot Patrícia általános sebész és plasztikai sebész szakorvos több mint négy évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkezik a sebészet és a bőrsebészet területén. Orvosi diplomáját 1978-ban szerezte Csehszlovákiában, majd 1983-ban általános sebészetből, 1995-ben pedig plasztikai sebészetből tett szakorvosi vizsgát.
Pályafutását a Sninai Kórház Sebészeti Osztályán kezdte, majd Magyarországra költözve Kaposváron, az aneszteziológiai és intenzív osztályon dolgozott. Ezt követően közel tíz éven át a Komlói Kórház sebész szakorvosaként szerzett széleskörű tapasztalatot az általános hasi sebészet és az akut traumatológiai ellátás területén. 1997-től Pécsen, a Pécsi Orvostudományi Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáján, majd később a Pécsi Tudományegyetem Bőr-, Nemikórtani és Onkodermatológiai Klinikáján folytatta munkáját sebész és plasztikai sebész szakorvosként.
Doktornő fő szakterülete a bőrsebészet, a jó- és rosszindulatú bőrdaganatok műtéti eltávolítása és gondozása, valamint a melanoma komplex ellátása. Emellett rekonstrukciós és esztétikai műtéteket is végez.
Dr. Durkot Patrícia 2001 és 2012 között a pécsi I. számú Szakorvosi Rendelőintézet sebész főorvosaként Baranya megye és Pécs járóbetegeinek sebészeti, traumatológiai és bőrsebészeti szakellátásában vett részt, nagy betegforgalmú szakrendelésen.
Doktornő a magyar mellett anyanyelvi szinten beszél szlovákul és csehül. Orosz nyelvből középfokú, német nyelvből alapfokú nyelvismerettel rendelkezik.
